Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki

DUSZPASTERSTWO

Wykaz znanych proboszczów parafii Rokitno

 

Ks. Jan, 1333, w par. Św. Wojciecha(?)

Ks. Jan Koczernik, do ok. 1604 roku w par. Św. Wojciecha

Ks. Mikołaj Święcicki, 1678(?)-1698(?) i 1698-1707, biskup poznański

Ks. Bogatko

Ks. Maciej Dybowski

Ks. Mierzejewski

Ks. Ignacy Czyżewski, 1797, biskup augustowski

Ks. January Dzięciołowski, do 1860

Ks. Antoni Gucewicz

Ks. Władysław Łubkowski, 1864-1866

Ks. Antoni Bartkiewicz, 1866-1868

Ks. Piotr Godlewski, 1868-1880

Ks. Władysław Sędziakowski, 1880-1929

Ks. Edward Skupieński, 1929-1932

Ks. Zefiryn Kutowski, 1932-1957

Ks. Kazimierz Baraszkiewicz, 1957, pełniący obowiązki proboszcza

Ks. Stefan Rostkowski, 29.08.1957 – 10.08.1963

Ks. Kazimierz Baraszkiewicz, 11.09.1963 – 30.10.1964, wikariusz ekonom

Ks. Stanisław Hermanowicz, 30.10.1964- 10.01.1972

Ks. Andrzej Janowski, 10.01.1972 – 16.12.1986

 

Sanktuarium i parafia przekazane pod zarząd i opiekę Zgromadzeniu Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Ks.Ks. Orioniści.

 

Ks. Stanisław Drajczyk FDP, 16.12.1986 – 15.07.1992

Ks. Mieczysław Jańczak FDP, 15.07.1992 – 10.07.1993

Ks. Jan Eluszkiewicz FDP, 10.07.1993 – 28.09.2003

Ks. Krzysztof Gołębiewski FDP, od 28.09.2003 roku

Wikariusz Parafialny ks. Andrzej Mikos FDP od 10.10.2003 roku

Ks. Kazimierz Ambroziak  FDP